O klubu

Klub Sparta Krč 1910, z.s. vznikl 25. 5. 2020 zapsáním u Městského soudu v Praze . Dne 30. 6. 2020 byl klub přijat VV Fačr za člena FAČR. Klub se považuje za fotbalového nástupce klubu Sparta Krč, který byl založen v roce 1910, pod názvem RH Krč. Z organizačních důvodů klub Sparta Krč 1910 založili aktivní hráči klubu Sparta Krč, kteří chtějí pokračovat v tradici slavného pražského klubu, neb řada z nich fotbalově v Krči vyrůstala již od žáků a “život” klubu jim není do budoucna lhostejný.

V sezóně 2019/2020 hrál klub Sparta Krč II. třídu a díky administrativnímu opatření zahájí Sparta Krč 1910 sezónu 2020/2021 ve III. pražské třídě. Klub organizačně a finančně funguje na základě osobní participace každého hráče, který se snaží klubu pomoci podle svých osobních možností. Klub nemá svoje domácí hřiště, které bylo po celou svoji historii na adrese Branická 220, Praha 4 a v současné době hrajeme svoje domácí zápasy na hřišti Slavoje Vyšehrad.

Krom členských příspěvků jednotlivých hráčů nemá klub žádné jiné zdroje financování. Veškeré materiální a organizační zajištění si hráči zajišťují sami. Klubem za celou svou historii prošla celá řada skvělých hráčů, funkcionářů, kteří prožili v Krči nezapomenutelné, nejen fotbalové chvíle. Budeme rádi za každou podporu našeho společného týmu, který v roce 2020 slaví 110 let od svého založení, což může být i jedním ze střípků k tomu, jak klubu vrátit jeho slávu, která k fotbalové Krči patří.