O klubu

Klub Sparta Krč 1910, z.s. vznikl 25. 5. 2020 zapsáním u Městského soudu v Praze.

Dne 30. 6. 2020 byl klub přijat VV FAČR za člena FAČR. Klub se považuje za fotbalového nástupce klubu Sparta Krč.

Ten byl pod názvem RH Krč založen již v roce 1910.

Z organizačních důvodů klub Sparta Krč 1910 založili aktivní hráči klubu Sparta Krč, kteří chtějí pokračovat v tradici slavného pražského klubu.

Řada z nich fotbalově v Krči vyrůstala již od žáků a „život“ klubu jim není do budoucna lhostejný.

V sezóně 2019/2020 hrál klub Sparta Krč II. třídu.

Díky administrativnímu opatření zahájí Sparta Krč 1910 sezónu 2020/2021 ve III. pražské třídě.

Klub organizačně a finančně funguje na základě osobní participace každého hráče, který se snaží klubu pomoci podle svých osobních možností. Kromě členských příspěvků jednotlivých hráčů nemá klub žádné jiné zdroje financování. Veškeré materiální a organizační zajištění si hráči zajišťují sami.

Klub nemá svoje domácí hřiště. To bylo po celou jeho historii na adrese Branická 220, Praha 4. V současné době hraje své domácí zápasy na hřišti Stadion Děkanka.

Klubem za celou svou historii prošla celá řada skvělých hráčů, funkcionářů, kteří prožili v Krči nezapomenutelné, nejen fotbalové chvíle.

Budeme rádi za každou podporu našeho společného týmu, který v roce 2020 oslavil 110 let od svého založení, což může být i jedním ze střípků k tomu, jak klubu vrátit jeho slávu, která k fotbalové Krči patří.

V únoru 2022 jsme se, jako řada klubů v ČR, zapojili do pořadu Tiki – taka tím, že jsme produkci předali náš originální hrneček spolu se šálou Sparta Krč. Děkujeme moderátorovi Petru Svěcenému, který našim PR předmětům věnoval čestné místo i s pochvalným komentářem.

Pro sběratele klubových šál nabízíme možnost věnování naší šály s cílem šířit dobré jméno našeho klubu.

V případě zájmu kontaktujte předsedu klubu.