Po dvou remízách, dvě porážky

Po slibném úvodu sezóny, kdy jsme, trochu i se štěstím, porazili mladý a ambiciózní tým MSM, a následně remizovali se silnými týmy Cholupic a Partisan FC, přišlo tvrdé vystřízlivění v podobě dvou po sobě jdoucích porážek, a to na hřišti Hostivaře a následně na domácí půdě proti Kbelím.

Zápas proti Hostivaři nám ve zkratce ukázal všechny naše slabosti a nedostatky, na kterých jsme ještě stále nedokázali patřičně zapracovat, tj. přesnost a rychlost přihrávek, lepší a rychlejší pohyb, vyhrávání soubojů ve středu hřiště a největším strašák byla finální fáze, kdy jsme nedokázali vytvořené šance proměnit na góly. Musíme naprosto adekvátně uznat, že Hostivař byla ve všem lepší a od 30.minuty 1.poločasu měla zápas zcela ve své režii. Ve 2. poločase Hostivař potvrdila svou dominanci třemi góly v průběhu 15 minut a od 66.minuty jsme již prohrávali 0:3. V 74.minutě dokázal pouze snížit střídající Daneziev, který i skrze porážku potvrdil, že by si na hřišti zasloužil mnohem víc času, jelikož je stabilním střelcem posledních zápasů. Do konce utkání se již skóre neměnilo a tak Hostivař zaslouženě vyhrála.

Do zápasu proti Kbelím jsme nastupovali s odhodláním napravit zaváhání z předchozího utkání proti Hostivaři. Tentokrát jsme začali velmi odpovědně a uvědoměle, že případná další bodová ztráta bude pro nás velkou komplikaci  v poměrně nabité skupině. Po celkem slušném úvodu, jsme si vytvořili několik šancí, které měli skončit gólem, Ovšem, jak je to již takovou malou tradicí, proměňování šancí prozatím není naší nejsilnější stránkou. Další průběh hry byl celkem vyrovnaný, šance na obou stranách, ale díky neproměňování naších šanci, jsme se dostali do určitého útlumu, frustrace a nervozity. Docházelo k častějším nevynuceným ztrátám balónů. U některých hráčů, např. u krajního záložníka Berdana, který standardně hraje levého beka, byl znát poměrně značný pokles fyzické kondice, způsobený zdravotními patáliemi v posledních 6 měsících. Tento fakt se často projevoval právě v nepřesných přihrávkách či unáhleném odevzdání balónu spoluhráčům, kteří se tak zbytečně dostávali pod tlak.  Kbely těchto chyb a nedůslednosti dokázaly využit v 41. minutě  vstřelením úvodní branky zápasu. Poté se již nic zásadního nedělo a do šaten jsme šli za stavu 0:1 z pohledu hostů.
Druhý poločas měl podobný průběh jako poločas první. Předtím ale došlo k drobné změně v rozestavení, kdy se Berdan posunul na pozici levého beka, a  Hypš na pozici pravého beka. Dá se říct, že tato změna v rozestavení měla určitý smysl, logiku a i určitých vliv na průběh druhého poločasu. Opět jsme si vytvářeli různé šance a příležitosti skórovat, ale vždy to ztroskotalo u zakončení nebo v předfinální fázi. Bohužel jsme nedokázali využit ani žádnou standartní situaci. V 57. minutě přišla pak další komplikace . Středopolař Radek Šulc, jeden z naších klíčových hráčů, musel vystřídat kvůli lehčímu zranění lýtka.  Střídající Daneziev ovšem znovu ukázal svou kvalitu a několik se dostal do zakončení, bohužel bez gólového úspěchu.  V 64. minutě Kbely vstřelili svou druhou branku a bylo jasné, že v tom teplém počasí, které panovalo během zápasu, bude jen velmi obtížné dvoubrankovou ztrátu dohánět.  V 65. minutě nastoupil po více než půlroční herní absenci náš hrající trenér Dastych, který se ještě snažil kluky vyburcovat k bojovnosti a snaze zápas otočit na svou stranu. Hodně jsme otevřeli hru, šli jsme víc do rizika, vytvářeli si šance, ale jak to občas ve fotbale bývá, soupeř z toho těžil mnohem víc než my. To se projevilo i v 77. minutě, kdy kbelský Svoreň dovršil svůj hattrick v utkání a tím i zpečetil výhru hostů 0:3 z našeho pohledu.

Bohužel tyto dva zápasy nám ukázali realitu a je potřeba se zamyslet nad tím, kde jsou největší problémy a jak je efektivně řešit.
Myslím si, že obecně vzato, silnou zbraní každého mužstva není jen kvalita hráčů, ale i psychika a sounáležitost celého mužstva, protože chyby dělá každý, i ligový hráč. Máme před sebou další zápasy, další soupeře a další možnosti a příležitosti.