(Ne)spravedlivá remíza s Partisanem

V našem druhém domácím zápase jsme se střetli s dalším ambiciózním týmem Partisan FC. Tým složený převážně z cizinců již v minulosti několikrát ukázal při vzájemných zápasech svou kvalitu a tak jsme věděli, že jednoduchý zápas to nebude. V prvním poločase jsme ovšem dokázali svou disciplínou, dobrým herním postavením a bojovností soupeře překvapit, dokonce v určitých pasážích dirigovat průběh hry.

Jediným zásadním nedostatkem bylo zakončení. Z velkého množství standardních situací, které jsme měli k dispozici, jsme bohužel žádnou nedokázali proměnit. Už se zdálo, že první poločas skončí bezbrankovou remízou, ovšem těsně před koncem poločasu skóre změnil Batty, když jeho nepovedený nákop od postranní čáry zapadl za hostujícího gólmana přímo do sítě.

Druhý poločas se obraz hry bohužel začal dost měnit v náš neprospěch. Partisan zrychlil, zpřesnil hru a v kombinace s naší nepřesností a těžkopádností se jim začali rodit i gólové šance. Vše vyvrcholilo vstřelenou brankou hostu v 72. minutě utkání. Nutno přiznat, že zaslouženě.

I my jsme během druhého poločasu měli několik tutovek, ale opět nás zradila koncovka.Ke konci utkání nervozita značně stoupala. Těsně před koncem utkání přišel pro Krč skoro infarktový moment, který mohl klidně znamenat první porážku v sezóně, kdy jeden se z útočníků Partisanu dostal do zakončení přímo tváří v tvář s gólmanem Janotou, ovšem správně odpískaný ofsajd celou situaci zachránil. Ihned poté rozhodčí utkání ukončil a při konečném výsledku 1:1 jsme i se štěstím zachránili důležitý bod. Je to pro nás ztráta na domácím hřišti, ale vzhledem k průběhu obou poločasů je remíza naprosto zasloužená.