Zasloužená remíza v Cholupicích

Rychlý gól na úvod, dvě neproměněné penalty, jeden neuznaný gól a vyrovnání domácích 3 minuty před koncem zápasu. Takto se ve stručnosti dá popsat náš druhý zápas letošní sezóny proti “B” týmu Cholupic. Čekal nás opět velmi těžký soupeř, který rozhodně svou kvalitou nepatří do 3.třídy. Od úvodního hvizdu rozhodčího, který pískal teprve své druhé utkání v soutěžích dospělých, bylo jasné, že nás čeká opravdu náročný zápas. Domácí Cholupice po úvodním vítězství 6:0 proti Hostivaři chtěli potvrdit svou formu i domácím zápase. Zápas ovšem nabral trochu jiný směr hned ve 3.minutě utkání, kdy se defenzivě Krče podařila precizní kolmá přihrávka na rychlonohého Passyho, který následně vedl balón až do šestnáctky soupeře a tam přesnou přihrávkou našel Valentu, který uklidil balón do prázdné brány. Stav 1:0 pro hosty vydržel poměrně krátce. Cholupice, po inkasovaném gólu, hráli i nadále velmi přesně důrazně a rychle. Jejich tlak měl gólové vyústění v 18.minutě, kdy po rohovém kopu, na zadní tyči skóroval domácí Benda. Za vyrovnaného stavu hra Krče byla poněkud nervózní, začaly přicházet zbytečné ztráty balónů i fauly z obou stran, které rozhodčí ocenil žlutou kartou. V 27.minutě utkání domácí dokázali vstřelit i druhou branku, opět z rohového kopu, rozhodčí ovšem tentokrát gól neuznal kvůli faulu na brankáře Janotu. O několik minut později ovšem přišel faul ve vápně Krče a rozhodčí odpískal ve 33.minutě pokutový kop. Naštěstí pro nás, Cholupice si neudrželi formu z minulého zápasu a při penaltě balón letěl nad bránu. Neproměněná penalta nakopla výkon Sparty. Hráči si uvědomili, že je psychika teď na jejích straně a je nutné zabojovat. Ve 40.minutě utkání po jednom ze soubojů ve středu hřiště Krčský Valenta si všiml vysunutého domácího gólmana Pajazitiho a ránou z 35 metrů překvapil všechny na hřišti i v hledišti a posunul Krč do vedení 2:1. Tento stav vydržel do konce první poločasu.
Do druhého poločasu jsme šli s vědomím toho, že soupeř bude chtít co nejdříve vyrovnat a bude se snažit i o otočení výsledku na svou stranu. V průběhu druhého poločasu se stupňovala nervozita i agresivita na hřišti. Domácí, po neuznaném gólu a neproměněné penaltě z první půle cítili určitou křivdu a vytvářeli poměrně velký tlak na mladého, nezkušeného rozhodčího. Agresivita byla znát i v osobních soubojích a neustálých slovních přestřelkách mezi domácími a hosty. Bylo to dané mimo jiné i tím, že soupeř byl ve druhé půli objektivně lepší po všech stránkách, ale díky skvělým zákrokům gólmana Janoty důsledné defenzivě, domácí vyrovnání nepřicházelo. Navíc v 75.minutě Cholupice přišli o jednoho ze svých klíčových hráčů po obdržení druhé žluté a následně červené karty. Zdálo se, že v početní převaze Krč uhraje vítězný výsledek. Ovšem v 85. minutě přišel faul stopera Malocha ve vápně a rozhodčí odpískal již druhou penaltu ve prospěch domácích. V tu chvíli téměř celý stadión počítal s vyrovnáním na 2:2, ovšem domácí znovu neproměnili. Gólová radost ovšem následovala dvě minuty poté, kdy v 87.minutě, se přes stopery dostal domácí Tročil a obstřelil Janotu. Domácí tak i v menším počtu na hřišti, bohužel pro nás, dokázal vyrovnat a zachránit tak bod no domácí půdě. Vzhledem k celému průběhu utkání je nutné uznat, že je remíza spravedlivá.
Teď už je nutné se poučit z předchozích a chyb a připravit se na další veledůležitý a náročný zápas s nabitým Partisanem. Tentokrát na domácí půdě.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *